İhracı istenen İYİ Partili Özkan’dan açıklama

Hakkında partiden ihraç işlemi başlatılan İYİ Partili İbrahim Özkan, partilerine hizmet etmeye devam edeceklerini, disiplin süreci kapsamında savunmalarını yapacaklarını belirterek “İnşallah hakkımızda Gemerek Mahkemesi kararı çıkmaz” dedi. Konuyla ilgili sorular üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da başka partinin iç işleriyle ilgili konuşmayacağını söyledi.

Partisinin 81 ilde ayrı adayla yerel seçime girme kararına karşın CHP ile iş birliğini destekleyen İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talebi üzerine görevinden istifa etmişti. Ardından İBB Meclisi’ndeki İYİ Parti grubunda 8 meclis üyesinden 7’sinin oyları ile İbrahim Özkan yeniden grup başkanvekilliğine seçilmiş ve bunun üzerine de İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, bu kararın altında imzası bulunan bütün İBB meclis üyelerinin kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıklamıştı.

“İNŞALLAH GEMEREK MAHKEMESİ KARARI ÇIKMAZ”

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan Özkan, başlatılan disiplin süreci kapsamında savunmalarını yapacaklarını partilerine hizmet etmek istediklerini söyledi. İYİ Parti’yi hukuksuzlukla mücadele ederek kurduklarını aynı şeyin şimdi kendilerinin yapmamaları gerektiğini belirtti. Özkan, 2016 yılında Akşener’in de aralarında bulunduğu MHP içindeki muhaliflerin yapmak istediği olağanüstü kurultayın durdurulması yönünde karar veren Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi’ne atıf yaparak “İnşallah hakkımızda bir Gemerek Mahkemesi kararı çıkmaz” dedi.

Parti tüzüğüne göre grup başkanvekilini meclis üyelerinin seçtiğini hatırlatan Özkan, meclis üyelerinin grup başkanvekili seçmek için toplandığında kimsenin aday çıkmadığını ve kendisinin aday olarak gösterildiğini anlattı. Kapalı usul ile oylama yapılmasını önerdiğini, bir meclis üyesinin boş oy kullandığını 7 üyenin oyu ile tekrar grup başkanvekili seçildiğini belirtti. Özkan, partiden istifayı düşünmediklerini süreci takip edeceklerini belirtti.

İMAMOĞLU: KONUŞMAM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘Dünya Metrolar Zirvesi’nin çıkışında konuyla ilgili soru üzerine “Başka partinin kendi içinde yürüyen süreçleriyle ilgili biliyorsunuz ben hiç konuşmam, konuşmadım da” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x